Prasówki

Botoks w medycynie estetycznej – Jak działa? Co należy wiedzieć o tym zabiegu?

Botoks w medycynie estetycznej - Jak działa? Co należy wiedzieć o tym zabiegu?

Chociaż wiele osób słyszało o botoksie, niewiele z nich ma świadomość jak dokładnie on działa. Wokół jego użycia przez lata namnożyło się wiele, często błędnych przekonań. Czym tak naprawdę jest botoks? Nazywa się nim toksynę botulinową, czyli neurotoksynę, która skutecznie rozluźnia mięśnie. Tym samym nie tylko usuwa zmarszczki, na przykład zmarszczki czoła, ale także zapobiega pojawianiu się kolejnych, co wpływa na poprawę wyglądu twarzy.

  1. Jak działa toksyna botulinowa, czyli botoks?
  2. Zmarszczki mimiczne – Jak poradzi sobie z nimi botoks?
  3. Kiedy jeszcze stosuje się botoks?
  4. Jak przygotować się do zabiegu z użyciem toksyny botulinowej?
  5. Botoks Wrocław cennik – Ile kosztuje zabieg z użyciem botoksu?

1. Jak działa toksyna botulinowa, czyli botoks?

Botoks to nazwa handlowa dla toksyny botulinowej typu A. Stosuje się ją w niewielkich dawkach do uzyskania określonego rezultatu, na przykład wygładzenia zmarszczek mimicznych. Lekarze wykonujący zabieg wstrzykują botoks w miejscu, gdzie pojawiła się zmarszczka. Z pomocą toksyny botulinowej blokowane są impulsy nerwowe odpowiedzialne za skurcze mięśni twarzy, które w konsekwencji prowadzą do powstawania zmarszczki. Po zaaplikowaniu botoksu skóra przestaje się kurczyć i marszczyć. Zmarszczki mimiczne natomiast nie pogłębiają się. W ten sposób można zniwelować między innymi zmarszczki poprzeczne czoła.

Warto wiedzieć, że botoks działa punktowo. Oznacza to, że efekt jego działania widoczny jest tylko w miejscu, w którym został zaaplikowany. Tym samym pozostałe mięśnie twarzy pracują normalnie i nie są unieruchomione. Z czasem działanie toksyny botulinowej słabnie, dlatego, aby ponownie unieruchomić mięśnie zabieg należy powtórzyć.

2. Zmarszczki mimiczne – Jak poradzi sobie z nimi botoks?

Efekty zastosowania botoksu widoczne są bardzo szybko, bo już po kilku dniach od wykonania zabiegu. Sam efekt natomiast utrzymuje się przez około 3-6 miesięcy. Dzięki zaaplikowaniu toksyny botulinowej, mięśnie odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek zostają osłabione i rozluźnione. Prowadzi to do wygładzenia skóry twarzy. Tym sposobem można pożegnać więc poziome zmarszczki oraz wszelkie inne zmarszczki mimiczne. Zabiegi tego typu wykonuje między innymi klinika mmclinic.pl we Wrocławiu.

3. Kiedy jeszcze stosuje się botoks?

Skuteczna metoda, jaką jest botoks pozwala na pozbycie się wielu problemów estetycznych, z którymi zmaga się sporo osób. Należą do nich między innymi wspominane wcześniej zmarszczki poprzeczne czoła, ale także powstające wokół oczu kurze łapki, lwia zmarszczka czy zmarszczki królicze. Na każdy z tych problemów rozwiązaniem może być zaaplikowana w odpowiednim miejscu na twarzy toksyna botulinowa. Skutecznie przeprowadzony przez specjalistów zabieg osłabi lub unieruchomi mięśnie, a tym samym usunie zmarszczki i zapobiegnie powstawaniu kolejnych.

4. Jak przygotować się do zabiegu z użyciem toksyny botulinowej?

Zabieg podania botoksu nie wymaga szczególnego przygotowania. Należy jednak pamiętać o tym, aby nie spożywać alkoholu na 24-48 godzin przed planowanym zabiegiem. Dla własnego bezpieczeństwa warto również poinformować osobę przeprowadzającą zabieg o wszelkich zażywanych lekach.

5. Botoks Wrocław cennik – Ile kosztuje zabieg z użyciem botoksu?

Jeżeli chodzi o koszt wykonania zabiegu, zazwyczaj wynosi on kilkaset złotych. Żeby uzyskać informację na temat botoks Wrocław cennik, warto odwiedzić stronę internetową kliniki wykonującej zabieg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *