Prasówki

Czy budowa droższej myjni samochodowej w dłuższej perspektywie opłaca się bardziej??

Czy budowa droższej myjni samochodowej w dłuższej perspektywie opłaca się bardziej??

Myjnie samochodowe w obrębie poszczególnych typów wydają się bardzo podobne do siebie, jednak ceny poszczególnych wariantów mogą być niezwykle zróżnicowane. W wielu przypadkach to wcale nie najtańsze modele są najlepszym wyborem. Dlaczego?

To oczywiste

Trzeba zaznaczyć, że nie wybiera się droższych konstrukcji tylko dlatego, że ich cena jest wyższa. Jeśli jednak za wyższym kosztem inwestycji przemawiają istotne argumenty, to taki wybór powinien być oczywisty. Takimi argumentami będą na przykład:

  • większe możliwości konstrukcji, jakie zapewnia myjnia samochodowa samoobsługowa już w podstawowej konfiguracji;
  • objęcie ceną szerszego zakresu usług, np. w zakresie doradztwa co do lokalizacji czy procedur urzędowych;
  • lepsza marka producenta;
  • korzystniejsze warunki dotyczące choćby obsługi serwisowej lub gwarancyjnej.

Jednak nie tylko te oczywiste powody mogą sprawić, że poniesienie wyższych nakładów inwestycyjnych będzie uzasadnione. Warto spojrzeć na dodatkowe kryteria.

Inwestycja długofalowa

Trzeba brać pod uwagę, że nawet najdoskonalsze dziś konstrukcje za pewien czas staną się w pewnym zakresie przestarzałe. Decydując się na droższy wariant, po pierwsze wybiera się technologię nowszą, która może być używana dłużej, a po drugie, to często także opcja późniejszej rozbudowy myjni lub jej modernizacji mniejszym kosztem. Tańsze warianty niekiedy w ogóle nie dają możliwości rozbudowy ze względów technicznych lub taka rozbudowa jest nieopłacalna, więc wybór droższej, lepszej i nowszej samoobsługowej myjni samochodowej może być opłacalny w dłuższej perspektywie.

Wspierający serwis

O ile praktycznie każdy producent myjni samochodowych oferuje inwestorom określony pakiet serwisowy, to niektórzy z nich zdecydowanie bardziej go rozbudowują. Niezbędnym minimum będą okresowe przeglądy, jednak decydując się na wybór droższej myjni, można na przykład oszczędzić na naprawach czy wymianach uszkodzonych elementów.

To istotne, bo choć najlepsze myjnie są konstruowane w taki sposób, żeby wytrzymać nawet niewłaściwą eksploatację, to i one mogą zostać uszkodzone. Z punktu widzenia inwestora to zawsze zła wiadomość, natomiast jeśli można liczyć na szybki i profesjonalny serwis, to jest to znacznie mniej dokuczliwe.

Dokładny i profesjonalny projekt

Choć wizualnie myjnie samochodowe mogą być do siebie bardzo podobne, to jednak pod względem ergonomii te droższe często wyraźnie wyprzedzają najtańsze. To często detale, na które zwykle nie zwraca się uwagi: stojak do mycia rowerów, wygodniejszy, trwalszy czytnik kart płatniczych czy system obsługi żetonów – w niektórych przypadkach takie rozwiązania dodatkowe będą w pełni uzasadniały wyższy koszt inwestycji, ponieważ pozwolą większej grupie użytkowników wygodniej i szybciej myć pojazdy w danej lokalizacji, a przy dużej konkurencji na pewno nie można tego lekceważyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *