Prasówki

Czy Kraków to następne miasto w Polsce, z którego niedługo znikną lombardy?

Czy Kraków to następne miasto w Polsce, z którego niedługo znikną lombardy?

Lombard Kraków, miasto, które pozbywa się lombardów.

Kraków to piękne miasto, gdzie nie sposób nie spotkać turysty. Są tu ciekawskie oczy z Polski, jak i z innych krajów Europy. Wszyscy zachwyceni urokiem miejsca z którego niedługo mogą zniknąć… lombardy. Czyli miejsca, które często są ratunkiem dla wielu zagubionych dusz, które potrzebują gotówki na szybko, na teraz, na już.

Ale nie tylko oni mają problem.

Sami właściciele muszą szerzej otworzyć oczy i zastanowić się nad swoją przyszłością, która może być czarno trudna. Duża część małych lombardów już się spakowała i uciekła. Trzymają się nieliczni, którzy nie wiedzą co zrobić. Każdy, kto zwróci na to uwagę zobaczy, że lombardy są inne. I jest ich mniej.

Wszystko za sprawą polityków.

Ustawa, jaka weszła w życie 11 marca spowodowała, że każdy lombard musi być spółką akcyjną lub spółką z ograniczoną odpowiedzialnością. To nie są takie miłe rzeczy, bo kapitał zakładowy musi wynosić aż (!) 200 tysięcy złotych! To nie są małe pieniądze i nie każdego będzie stać na znalezienie takich środków, tym bardziej że muszą one pochodzić z własnych oszczędności, a więc wszelka pomoc kredytowa nie wchodzi tutaj w grę. Dodatkowo żaden z właścicieli nie może być karany.

Będą kary.

Każdy, kto nie zastosuje się do wymogów, które przyniosła ustawa, może liczyć na wizytę uśmiechniętego urzędnika, która wręczy mandat w wysokości 500 tysięcy złotych i zagrozi karą więzienia do lat 2. Tak, brzmi strasznie, ale takie są realia.

Jest rozwiązanie.

Każdy właściciel lombardu może dołączyć do większej spółki, która chętnie zabiera takie miejsce pod swoje skrzydła. Warto tutaj się dobrze zastanowić nad takim krokiem, bowiem nie wszędzie się opłaca, a samo trzymanie lombardu tylko po to, żeby go mieć, mija się z celem. Ciekawym rozwiązaniem, które istnieje od niedawna na naszym rynku, jest oferta Polskiego Lombardu, które jest czymś wyjątkowym. To nie tylko lombard, który ma pomieszczenie i kogoś za okienkiem, a mały portal internetowy, dzięki któremu wszystko załatwimy na stronie. Aż dziwne, że nikt tego wcześniej nie wprowadził i musieliśmy czekać na to aż tak długo. Wystarczy wejść na stronę, zaznaczyć typ produktu i wpisać nazwę. Chwilę potem otrzymujemy odpowiedź o cenie, jaką za nasz produkt otrzymamy. Potem decyzja już należy od nas. To wszystko w kilka sekund, bez wychodzenia z domu. Dzięki temu rozwiązaniu nie trzeba już więcej jeździć po różnych punktach i pytać się, ile dostaniemy za daną rzecz. Wystarczy kilka kliknięć, aby załatwić sprawę.

Ale to nie wszystko.

Dla wszystkich, którzy mają nagłe potrzeby i wydatki zaskoczą ich późną nocą, mogą liczyć na konsultacje z lombardem w każdej chwili. To dzięki infolinii, która działa cały czas. Wystarczy wykręcić numer i już można dowiedzieć się wszystkiego, czego chcemy. To ważne szczególnie dla ludzi, którzy chcą zastawić coś naprawdę drogiego. A wiadomo, że tego typu wyceny lepiej robić, kiedy słyszymy głos drugiego człowieka.

Ale nadal to nie wszystko.

Polski Lombard to coś, co może spodobać się inwestorom. Jako jedyny lombard w Polsce prowadzi on możliwość zainwestowania w pożyczki społecznościowe, na których potem zarabiamy. Więcej szczegółów dla zainteresowanych jest dostępne na stronie www.polskilombard.pl. Jest to ciekawa sprawa, zachęcająca, bowiem nie mamy żadnego ryzyka, a każde pieniądze odzyskujemy nawet wtedy, kiedy klient nie spłaci pożyczki – wszystko przez zastaw, który można przecież sprzedać.

To bardzo miła zmiana na Polskim rynku i wymusi zmiany u konkurencji, która też ma szansę stać się lepszą. I dobrze, bo klienci będą mieli lepiej. I same lombardy, kiedy zaczną działać bardziej profesjonalnie.

4 thoughts on “Czy Kraków to następne miasto w Polsce, z którego niedługo znikną lombardy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *