Prasówki

Czym jest druk cyfrowy: Czy warto skorzystać z usługi?

Czym jest druk cyfrowy: Czy warto skorzystać z usługi?

Jedną z niebywale popularnych usług jest druk cyfrowy. Na czym on polega? Usługa ta jest wykonywana od ręki, w dodatku druk cyfrowy może być wykonywany na różnorodnych materiałach, nie tylko na papierze. Właśnie taką techniką wykonywane są np. wizytówki czy banery. Co jeszcze warto wiedzieć o tej metodzie druku i jak działa drukarnia cyfrowa? Sprawdźmy.

Drukarnia cyfrowa: Jak działa?

Metod wykonywania druku cyfrowego jest wiele, jednakże najpopularniejsza technologia to druk cyfrowy laserowy. Jak to wygląda? Na początek kontroler przekształca przesłane dane na ramkę. Nie jest to taka tradycyjna rama. Ramka bowiem to zestaw danych o obrazie, który drukujemy. Dzięki tym informacjom drukarka cyfrowa może modulować wiązkę laserową, która następnie naświetla cylinder, który jest także fotoreceptorem. Następnie na cylindrze, który się obraca, powstaje obraz tzw. utajony. Kolejnym krokiem jest zbliżenie tonera, czyli proszku barwiącego do cylindra. Proszek za pomocą nośnika przykleja się do pozostającego w ruchu cylindra w konkretnych, naświetlonych przez wiązkę lasera miejscach. Następnie toner jest nanoszony na podłoże i łączony z owym pod wpływem temperatury.

Najważniejsza w takcie wybieranie technologii wydruku jest cena realizacji danego projektu. Warto tutaj wspomnieć, iż w ogólnym rozrachunku koszty druku cyfrowego są dość niskie, bo nie trzeba w tej technologii przygotowywać formy do druku. A jakie zalety posiada druk cyfrowy? Przede wszystkim ogromną precyzję i dobrą jakość wydruku. W związku z tym nie trzeba wykonywać druku próbnego. Jednakże należy wiedzieć, iż druk ten posiada mimo wszystko ograniczenia formatowe, zatem największy możliwy wydruk może mieć wymiary 320×450 mm. Wybór druku cyfrowego to możliwość szybkiego wydruku projektu w przystępnej cenie i niedużym nakładzie. Z kolei drugi polecany typ technologii wydruku to druk offset. Umożliwia on realizację większych zleceń, wymagających większego nakładu. Wszystko zależy od nas oraz tego, co pragniemy wydrukować. Czy też ma to być pojedynczy plakat, seria wizytówek czy też gadżety marketingowe, np. koszulki z logo.

Druk online – zalety

Ostatnimi czasy niezwykle chętnie odwiedzana strona, to drukomat.pl. Co oferuje strona i w jaki sposób jest to związane z zagadnieniem drukowania? Drukomat to innowacyjna marka, która umożliwia nam drukowanie wszelkich potrzebnych materiałów online. Tak naprawdę wystarczy zalogować się do strony lub utworzyć konto, jeśli pierwszy raz odwiedzamy stronę. Później musimy wybrać rodzaj usługi, którą chcemy zlecić. Np. zrobienie notesu według naszego projektu lub wydruk opakowań czy reklam. Jako że technologia idzie do przodu i są nam oferowane coraz to nowe udogodnienia, możliwość drukowania online została chętnie przyjęta przez klientów. Wyobraźmy sobie bowiem sytuację, że potrzebujemy na szybko wydruku materiałów promocyjnych, a w naszym mieście nie ma takiego punktu ksero tudzież nie spełnia on naszych wymagań i oczekiwań. Wówczas mamy opcję wydruku cyfrowego przez internet.

Wiemy już czym jest wydruk cyfrowy. Warto jednakże szczególną uwagę skupić na zagadnieniu drukomatu online. To udogodnienie słusznie cieszy się popularnością przedsiębiorców, jak i osób prywatnych, chcących wydrukować coś. Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji odnośnie druku przez internet, warto zajrzeć na podaną stronę. Znajdziesz tam cennik każdej usługi oraz informację o konkretnych technologiach. Dzięki temu będziesz mógł dowiedzieć się wszystkiego i zlecić stworzenie projektu bez wychodzenia z mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *