Prasówki

Drabiny ewakuacyjne — jak wybrać odpowie…

Drabina ewakuacyjna, zwana także drabiną strażacką, ma za zadanie zapewnić szybką i łatwą ewakuację w razie zaistnienia sytuacji awaryjnej. Drabiny ewakuacyjne umożliwiają bezpieczne wejście i wyjście, są odporne na warunki atmosferyczne, a także są dostępne w różnych wariantach. Jak wybrać odpowiednią drabinę? Co warto wiedzieć? Podpowiadamy.

Czym są drabiny ewakuacyjne?

Drabiny ewakuacyjne to specjalne drabiny, które umożliwiają bezpieczne wejście i wyjście do budynków, dla i trudno dostępnych miejsc, takich, jak dachy, kominy, duże maszyny, czy też innego rodzaju konstrukcje przemysłowe. Częstym rozwiązaniem w przypadku kominów jest drabina z koszem, która zapewnia szybką i bezpieczną drogę ewakuacyjną z wysokiego miejsca. Drabiny pionowe ewakuacyjne dostępne są w różnych wariantach, między innymi z koszem ochronnym, lub bez niego.

Ewakuacyjne drabiny mocowane są w specjalny sposób

Drabiny mocowane są w odległości od ściany spełniającej konkretne normy. Odległość drabiny od ściany nie może być mniejsza niż 15 cm. Co więcej, takie drabiny techniczne mają także specjalne szczeble z antypoślizgową powierzchnią, która ma na celu zapewnić bezpieczne wchodzenie i schodzenie. Drabiny ewakuacyjne o długości powyżej 10 m muszą mieć odpowiedni podest przejścia, czy podest spoczynkowy.

Drabina ewakuacyjna — z jakich materiałów powinna być wykonana?

Drabiny ewakuacyjne, zarówno te z koszem ochronnym, jak i bez niego, są zwykle wykonane z solidnych i trwałych materiałów, takich jak stal lub aluminium, i mają u góry haczyki lub elementy mocujące, które umożliwiają przymocowanie ich do ramy okna lub innego stabilnego punktu. Mają także powierzchnię antypoślizgową zabezpieczającą szczeble lub stopnie, dzięki czemu można się bezpiecznie po nich wspinać.

Wskazówki dotyczące zakupu drabiny ewakuacyjnej:

Kosz ochronny: zastosowanie konstrukcji z koszem ochronnym zależy od wysokości drabiny. Drabina z koszem ochronnym jest obowiązkowa przy wysokości powyżej 3m. Kosz ma za zadanie zapewnienie ochrony przed upadkiem.

Przepisy: istnieją różne wymagania i zasady, które należy wziąć pod uwagę w przypadku drabin. Jeśli chcesz kupić drabiny ewakuacyjne zgodne z wszelkimi normami, odwiedź nasz sklep internetowy https://fixosystem.pl/.

Materiał wykonania: w przypadku drabiny ewakuacyjnej ważne jest, aby była wykonana z wytrzymałego materiały, który będzie też odporny na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne. Dlatego wiele drabin ewakuacyjnych jest wykonanych z aluminium, które jest odporne na korozję.

Sposób instalacji: Ewakuacyjna drabina mocowana może być na różne sposoby — warto wziąć pod uwagę, czy będzie ona zamontowana na stałe, czy też z możliwością szybkiego demontażu. Montaż drabin dostępnych w naszym sklepie jest bardzo prosty i nie wymaga użycia wielu śrub, wkrętów i narzędzi. Zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami dostarczonymi przez producenta

Gdzie stosuje się drabiny ewakuacyjne? Drabiny pionowe mocowane

Drabiny ewakuacyjne są stosowane jako wyjścia awaryjne w budynkach, w których tradycyjne możliwości ewakuacji, takie jak klatki schodowe, są niedostępne lub nie można z nich bezpiecznie korzystać w sytuacjach awaryjnych. Drabiny ewakuacyjne można zainstalować też w domach, aby umożliwić bezpieczną ewakuację w przypadku pożaru lub innych sytuacji awaryjnych. Można je mocować na zewnątrz budynku, lub też składać i rozkładać w celu zapewnienia szybkiego dostępu do podłoża z wyższych pięter. Na rynku znaleźć można wiele różnych drabin ewakuacyjnych. Jeśli szukasz wysokiej jakości drabiny ewakuacyjnej, która będzie zgodna z obowiązującymi normami, serdecznie zachęcamy do zapoznania się z bogatą gamą produktów dostępnych w naszym sklepie. Zapewniamy też fachowe doradztwo w sprawie warunków technicznych, a także konkurencyjne ceny i błyskawiczną dostawę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *