Baza wiedzy

gdzie wyrobic karte skup ruda slaska

Wybrany temat: gdzie wyrobic karte skup ruda slaska

Jeśli jesteś mieszkańcem Rudy Śląskiej i chcesz wyrobić sobie kartę miejską, to w tym artykule znajdziesz informacje, gdzie zrobić to w najlepszy i najwygodniejszy sposób.

Karta miejska uprawnia do korzystania z komunikacji miejskiej na terenie miasta oraz połączeń z okolicznymi miejscowościami. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie dla osób, które poruszają się po mieście często i chcą zaoszczędzić na kosztach przejazdów.

W Rudej Śląskiej karty miejskie można wyrobić w kilku miejscach. Pierwszym z nich jest Urząd Miasta Rudy Śląskiej, który mieści się przy ulicy Jana III Sobieskiego 2. W tym miejscu można złożyć wniosek o kartę miejską oraz odebrać ją po określonym czasie.

Kolejnym miejscem, gdzie można wyrobić kartę miejską, jest Biuro Obsługi Klienta MZK w Rudzie Śląskiej. Biuro to znajduje się przy ulicy Księcia Władysława 3. Tutaj również można złożyć wniosek o kartę oraz odebrać ją po upływie określonego czasu.

Jeśli jednak nie chcesz tracić czasu na stanie w kolejce i oczekiwania na wydanie karty, to istnieje jeszcze jedno rozwiązanie. Można bowiem złożyć wniosek o kartę miejską online na stronie internetowej MZK w Rudzie Śląskiej. W tym celu należy wejść na stronę https://www.mzk.ruda-slaska.pl/pl/karta-miejska/wniosek-o-karte-miejska i wypełnić formularz. Karta zostanie przesłana pocztą na wskazany przez nas adres.

Warto pamiętać, że karta miejska jest ważna przez 2 lata od daty jej wydania. Po tym czasie należy ją wymienić na nową. Koszt wydania karty miejskiej w Rudzie Śląskiej wynosi 13 złotych.

Wnioskując, wyrobienie karty miejskiej w Rudzie Śląskiej jest bardzo proste i możliwe w kilku miejscach. Można to zrobić osobiście w Urzędzie Miasta lub Biurze Obsługi Klienta MZK, lub złożyć wniosek online. Dzięki karcie miejskiej można korzystać z komunikacji miejskiej w mieście i okolicach, co z pewnością ułatwi codzienne przemieszczanie się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *