Baza wiedzy

ile dostali siatkarze za srebro

Wybrany temat: ile dostali siatkarze za srebro

W ostatnim czasie polska siatkówka zaliczała kolejny sukces, zdobywając srebrny medal na Mistrzostwach Europy w piłce siatkowej mężczyzn. Wielu kibiców zastanawia się pewnie, ile dokładnie zarobili nasi reprezentanci za ten sukces. Oto poradnik, który pomoże nam to wyjaśnić.

Siatkarze po zwycięstwie w finale z Niemcami otrzymali od Polskiego Związku Piłki Siatkowej nagrodę w wysokości 50 tysięcy złotych za zdobycie srebrnego medalu. Dodatkowo, każdy z zawodników otrzymał też nagrodę indywidualną w wysokości 50 tysięcy złotych, co daje łącznie kwotę 100 tysięcy złotych dla każdego z nich.

Jeśli jednak zastanawiamy się, ile siatkarze zarobili na całym turnieju, to warto wiedzieć, że każdy z nich podpisał umowę o wysokości 20 tysięcy złotych za udział w Mistrzostwach Europy. Dodatkowo, za każdy mecz, który rozegrali, otrzymali po 4 tysiące złotych. Tak więc, jeśli weźmiemy pod uwagę, że Polska rozegrała łącznie 9 spotkań, to kwota, którą zarobili nasi reprezentanci wyniosła około 56 tysięcy złotych.

Podsumowując, siatkarze po zdobyciu srebrnego medalu na Mistrzostwach Europy otrzymali łącznie 150 tysięcy złotych. Jednakże, jeśli wziąć pod uwagę cały turniej, to kwota ta wyniosła około 76 tysięcy złotych dla każdego z zawodników. Nie jest to może oszałamiająca suma, ale trzeba pamiętać, że siatkarze grają przede wszystkim dla chwały i satysfakcji z gry, a nie tylko dla pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *