Prasówki

Jak działa marketing internetowy?

Jak działa marketing internetowy?

Wybieramy również te strony, które znajdują się na początku listy wyszukiwania, bo po prostu nie chce nam się śledzić drugiej, trzeciej, dziesiątej. I dlatego właśnie firmy, blogi czy sklepy bardzo dużo energii wkładają w pozycjonowanie w Google.

  1. By było Cię widać
  2. Zainwestuj w pozycjonowanie organiczne

By było Cię widać

Pozycjonowanie stron internetowych to cały szereg procesów, które sprawiają, że witryna znajdzie się na stronie głównej w wyszukiwarce po wpisaniu przez użytkownika danej frazy. Oczywiście Google na podstawie różnych czynnik ocenia atrakcyjność danej witryny. Robią to „roboty”, więc technicznie strona musi być widoczna właśnie dla nich. Tych czynników jest bardzo dużo, więc sama optymalizacja pod kątem wyszukiwarek jest tylko częścią zadania. Obowiązkowe jest natomiast przeprowadzenie niezbędnych działań SEO. To właśnie one bazują na frazach kluczowych oraz pytaniach, jakie najczęściej internauci wpisują w Google, a tym samym dają okazję do tego, by zaistnieć w sieci i nie tylko. Rynek e-commerce wykorzystuje skuteczne pozycjonowanie, by po prostu sprzedawać więcej. Im więcej wizyt w sklepie oraz bardzo precyzyjnie skonstruowana oferta, tym większa szansa, że klient właśnie tu znajdzie to, czego szuka. Warto przy tym zwrócić uwagę, że pozycjonowanie Google jest tańsze niż wszystkie inne działania marketingowe.

Zainwestuj w pozycjonowanie organiczne

Warto przy tym pamiętać, że najskuteczniejsze pozycjonowanie jest naturalne. Widoczne dla robotów jest także przyjazne użytkownikom i nie wprowadza wrażenia sztuczności. Dzięki temu w takim sklepie chętnie zrobimy zakupy i poczytamy artykuły na blogu czy w spokoju zapoznamy się z ofertą firmy. Oczywiście procesy – na przykład wprowadzanie nowych treści planuje specjalista SEO, bo w żadnym wypadku nie można takich zadań zostawić przypadkowi, bo wówczas możemy przestać istnieć w sieci. Coraz popularniejsze jest na przykład pozycjonowanie lokalne, które pozwala dotrzeć do odbiorców w danym regionie. Taką opcję wybierają zarówno sklepy, jak i przedsiębiorstwa usługowe, które chcą rozwijać biznes w oparciu o odbiorców, którzy mieszkają w mieście czy też powiecie i na miejscu chcą załatwiać niezbędne rzeczy. Nie obchodzi ich przy tym promocja w kwiaciarni na drugim końcu Polski.

Pozycjonowanie strony w internecie wymaga wiedzy i umiejętności oraz znajomości zmieniającego się rynku. Najczęściej tego typu zadaniami zajmuje się agencja SEO. Kompleksowa oferta jest tworzona na miarę potrzeb. Niektórzy natomiast decydują się na to, by pracował dla nich freelancer SEO, co daje pewną niezależność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *