Prasówki

Jak kupić kryptowalutę Tron (TRX): najlepsze sposoby w 2024 r.

Jedną z głównych zasad kryptowalut ustanowionych w 2009 r. przez Satoshi Nakamoto, twórcę Bitcoina, jest decentralizacja. Jest to podstawa rozproszonej księgi, która pozwala na dokonywanie transakcji finansowych bez pośredników (w postaci banków, państw), bezpieczne przechowywanie aktywów bez ryzyka, że dane zostaną zniekształcone lub usunięte – pełna kontrola właściciela.

I choć nie każdą kryptowalutę można nazwać zdecentralizowaną, w pełni odnosi się to do ekosystemu Tron. Dziś dowiemy się, jakie są cechy TRX coin oraz jak kupić kryptowalutę Tron lub zdobyć ją w inny sposób.

Cechy ekosystemu Tron 

Projekt Tron rozpoczął swoją podróż w 2017 r. w postaci tokena TRX wyemitowanego w ekosystemie Ethereum. Po kilku kolejnych miesiącach i rundach finansowania uruchomił sieć – Tron – a tokeny zostały przekształcone w monety oparte na nowej sieci.  Sieć jest zasilana przez popularny algorytm Proof-of-Stake, ale zmodernizowany, aby pasował do potrzebnych systemów. Tylko 27 walidatorów utrzymuje działanie, ale każdy użytkownik może uczestniczyć w zarządzaniu i utrzymywaniu łańcucha bloków.

Z każdym mijającym rokiem Tron stawał się coraz bardziej zdecentralizowanym ekosystemem. W grudniu 2021 r. Justin Sun, założyciel Tron, ogłosił, że ustępuje z Tron Foundation. Stwierdził, że od tego momentu sieć jest w 100% napędzana przez społeczność, a sam Tron wkracza w „nową fazę decentralizacji”.

Jak zdobyć kryptowalutę Tron (TRX):

  • Staking – każdy może zablokować swoje TRX w zamian za nagrodę opartą na wkładzie. W zależności od platformy, procent dochodu może wynosić od 2% do 9%. Minus metody: musisz mieć już TRX na swoim koncie.
  • Płacenie w TRX – każdego roku coraz więcej firm wykorzystuje Tron i inne aktywa do płatności, w tym płacenia za pracę, sprzedaży towarów;
  • Zakup za pośrednictwem giełdy – prawie każda platforma handlowa umożliwia bezpośredni zakup TRX. Ale tutaj można znaleźć wysokie prowizje i limity zakupu;
  • Zakup za pośrednictwem portfela – takie usługi oferują zakup Tron z karty bankowej. Na przykład na platformie mobilnej Trustee Plus można kupić TRX i ponad 30 aktywów za złotówki, hrywny, tenge i euro dosłownie w 2 minuty. Jednocześnie usługa oferuje 0% opłat za przelew, 0% wymiany stablecoinów (USDT na Tron).

Obecnie Tron jest wysoko ceniony w społeczności. Oferuje niskie prowizje (poniżej 1 USD) i wysoką prędkość (ponad 2000/min). Wszystkie jego zalety znajdziesz w Trustee Plus, rozszerzonym o unikalne funkcje samego portfela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *