Jak wybrać maszynę do szycia?

Stębnówka – maszyna do szycia do okazjonalnego użytku
Jeśli maszyna do szycia jest Ci potrzebna do okazjonalnego użytkowania – np. skrócenia nogawek w spodniach, obszycia firanek czy uszycia poszewki na poduszki, doskonale sprawdzą się proste maszyny do szycia w cenie do 300 – 400 złotych. Są to proste konstrukcje szyjące ściegiem prostym.
Ich popularna nazwa to stębnówka i pod tym hasłem należy prowadzić poszukiwania. Najtańsze modele rozpoczynają się już od 200 złotych, a kończą nawet powyżej 2000 złotych. Różnice w cenie mogą wynikać z rodzaju materiałów użytych do produkcji. Tanie egzemplarze posiadają mechanizm napędowy i ruchome części wykonane z tworzywa. Wpływa to oczywiście na ich jakość – mocno eksploatowane tanie maszyny do szycia szybko mogą odmówić posłuszeństwa. Znając ich przeznaczenie, warto wówczas rozważyć zakup droższej maszyny, z podzespołami wykonanymi ze stali.
Owerlok – profesjonalna maszyna do szycia
Do bardziej zaawansowanych prac krawieckich, jak również do szycia „zarobkowego”, przydatna będzie maszyna do szycia wysokiej jakości. Do takich zaliczają się owerloki. Zależnie od modelu, mogą tworzyć ściegi z 3, 4 lub 5 nici. Produkty uszyte przy pomocy owerloku mają bardzo profesjonalny wygląd, są również bardzo trwałe i odporne na intensywne użytkowanie. Szwy owerlokowe zabezpieczają krawędzie przed szybkim niszczeniem, stając się dodatkowym wzmocnieniem ubrań. Cena owerloków – maszyn do szycia rozpoczyna się od nieco ponad 1000 złotych. Przyzwoitej jakości owerlok można już kupić za 2000 złotych. Jeśli ma to być maszyna do szycia do zakładu krawieckiego, warto rozważyć zakup jeszcze wyższych modeli, charakteryzujących się niezawodnością, bezawaryjnością i dużą wydajnością pracy.
Za co kupić maszynę do szycia?
Pożyczka na raty to wygodna forma finansowania zakupów, dedykowana osobom prywatnym, jak również firmom. Oznacza to że jeśli chcesz zainwestować w swój zakład krawiecki, ale nie dysponujesz gotówką, pożyczka na raty pozwala Ci kupić droższą maszynę „na firmę”, czyli na fakturę, którą zaksięgujesz w koszty. Również osoby prywatne mogą sięgnąć po taką pożyczkę i przeznaczyć ją na dowolnie wybrany cel.