Prasówki

Jaką zmywarkę warto wybrać?

Jaką zmywarkę warto wybrać?

Wiele osób nie potrafi wyobrazić sobie codziennego funkcjonowania bez posiadania ogromnego udogodnienia w postaci zmywarki do naczyń. Wszak dzięki niej wszyscy, którzy nie są miłośnikami zmywania brudnych talerzy, będą mogli spokojnie otrzymać czyste naczynia bez nerwów. Natomiast każdy posiadacz zmywarki zaoszczędzi czas. My natomiast podpowiemy, czym kierować się przy wyborze zmywarki idealnej.

Zmywarka wolnostojąca czy do zabudowy

Tak naprawdę w tym punkcie wiele zależy od naszego gustu. Bowiem niektórym spodoba się zmywarka wolnostojąca, inni natomiast posiadają tak zbudowane pomieszczenie, że wspaniale będzie w nim współgrać zmywarka do zabudowy. Dlatego też opiszemy tutaj trochę każdy z wymienionych typów zmywarek. Zacznijmy od zmywarki wolnostojącej. Jest to urządzenie, które możemy swobodnie ulokować w miejscu, które sobie upatrzyliśmy w kuchni. Oprócz tego warto wspomnieć o różnicach, jakie posiadają oba typy zmywarek. Urządzenie wolnostojące ma bowiem panel sterowania na wierzchu (u góry), a ponadto jest nieco mniej wymagające w montażu. Zmywarki do zabudowy są bowiem nieco trudniejsze w zamontowaniu we wnęce. Nie wystarczy tutaj tylko podłączyć i wypoziomować urządzenie (jak w przypadku zmywarki wolnostojącej). Tutaj trzeba dokładnie znać wymiary wnęki oraz frontu. Ponadto zmywarki do zabudowy są nieco mniejsze, zatem mają mniej miejsca na brudne naczynia. Zatem, jak widzimy wszystko zależy od naszych wymagań. Popularnością cieszą się zmywarki obu rodzajów.

Zmywarka czy mycie ręczne?

Badania pokazują, że zużycie wody podczas pracy zmywarki jest o wiele mniejsze, niż w przypadku ręcznego mycia. Tutaj bowiem programy zmywania posiadają konkretny poziom zużycia wody. Natomiast podczas samodzielnego zmywania naczyń często zapominamy zakręcić kran – wówczas woda leci cały czas, co jest mało ekologiczne. Tak więc posiadanie zmywarki pozwoli nam zaoszczędzić na rachunkach za wodę. Ważna jest też klasa zmywania. Na rynku zmywarki występują nawet w wariantach klasy eko. Ponadto mycie ręczne nie jest tak efektywne i przyjemne. Przez lanie się ciepłej wody na dłonie, mogą one stać się dodatkowo suche. Natomiast w przypadku zmywarki wkładamy np. talerze i czekamy na perfekcyjnie wyczyszczone naczynia – po prostu.

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę przy wyborze zmywarki?

Bardzo istotna jest pojemność zmywarki. To od niej zależy kwestia tego, ile zmieścimy do komór urządzenia. Każdy model zmywarki może mieć nieco inną pojemność, co warto wziąć pod uwagę i dostosować pod siebie. Przy większej rodzinie z pewnością sprawdzi się większa zmywarka wolnostojąca, zaś u osób, które raczej jedzą ,,na mieście” i nie używają w ciągu dnia tylu naczyń, wystarczy mały model zmywarki do zabudowy. Istotne jest także oświetlenie wewnętrzne. Zdecydowanie ułatwia to wyciąganie i bezpieczne wkładanie naczyń do zmywarki w wieczory. W zależności od kategorii zmywarki, klasa suszenia jest określana od literki A do G. Warto to wziąć pod uwagę przy zakupie zmywarki, gdyż klasa A to najlepsze efekty zmywania i suszenia całych kompletów naczyń.

Wiemy już co nieco o tym, jakie kwestie warto wziąć pod uwagę przy zakupie zmywarki. Pamiętajmy, że wszystko zależy od naszych wymagań. Tak więc nawet małe zmywarki charakteryzują się dużą skutecznością w zmywaniu naczyń. Jeżeli zaś chcemy od razu myć więcej naczyń – wówczas przyda nam się solidniejsza zmywarka wolnostojąca, która pomieści więcej aniżeli ta do zabudowy. Choć nie jest ona być może tak estetyczna, jak zmywarka do zabudowy.

Smart-Homes.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *