Prasówki

Łóżka kontynentalne – nowość warta uwagi

Łóżka kontynentalne - nowość warta uwagi

Łóżka kontynentalne składają się więc z dwóch podstawowych elementów: dolnej skrzyni oraz sprężynowego materaca. Drewniana skrzynia wypełniona jest sprężynami bonellowymi obłożonymi materiałem izolującym, np. pianką poliuretanową. Jest oparta na nóżkach, a jej zadanie to utrzymywanie i dźwiganie materaca. Jej średnia wysokość to około 30 do 35 centymetrów. Na skrzyni położony jest sprężynowy materac. Zarówno jego boki, jak i cała skrzynia, są pokrywane jednakowym materiałem, który można wybrać sobie samemu. Dzięki temu łóżko tworzy spójną całość jako mebel, a także idealnie wpasowuje się do pozostałych mebli i całego wystroju sypialni.

Łóżka kontynentalne są dostępne w różnych wariantach, o których również decyduje sam klient. Do tych elementów należy między innymi szczyt dolny, górny lub wezgłowie. Wezgłowie to tapicerowany szczyt górny. Możemy sami decydować o jego wymiarach: może być równy szerokości łóżka lub dłuższy od jego podstawy, a przeciętna wysokość to około 100 centymetrów. Analogicznie ze szczytem dolnym, który również może być równy lub szerszy od podstawy łóżka (średnio o 10 centymetrów). Wysokość szczytu dolnego wynosi z reguły do 60 centymetrów. Innymi opcjonalnymi elementami łóżka kontynentalnego są toper, czyli cienki wierzchni materac, sterowanie elektroniczne łóżkiem.

 

Łóżka kontynentalne są nowatorskie z kilku powodów. Po pierwsze, mają klasyczny modny design, pasujący do każdego domu o nowoczesnym charakterze. Pasują też do pomieszczeń z konkretnym motywem przewodnim. Są uniwersalne w swojej prostocie. Kolejnym atutem łóżek tego typu jest stosunkowo duża wysokość. Przez wysoką skrzynię, usytuowaną dodatkowo na nóżkach, ich wysokość może sięgać do 70 centymetrów. Jest to duże ułatwienie dla seniorów czy osób, które mają problem z kręgosłupem, ponieważ ułatwia zmianę pozycji: z leżącej do stojącej oraz ze stojącej do leżącej. Następną zaletą jest wysoki komfort i wygoda, zapewnione przez sprężynowy materac.

Komfort jest zapewniany również przez dopasowywanie się materacu do kształtu ciała oraz właściwą wentylację, również od spodu. Co więcej łóżka tego typu posiadają zalety w kwestii sprzątania domu. Dostępne dwuosobowe egzemplarze najczęściej składają się po prostu z dwóch łóżek pojedynczych, połączonych wezgłowiem. Jest to duża zaleta na przykład podczas odkurzania czy mycia podłogi, ponieważ łóżka można rozsunąć, a następnie znów połączyć. Ceny łóżek kontynentalnych wahają się, w zależności od jakości i ilości materiałów użytych do produkcji, stopnia twardości materaca (do 80 kg lub powyżej 80 kg masy ciała), a także solidności wykonania.

Warto poświęcić chwilę analizie materaca. Na łóżku kontynentalnym można umieszczać materac dowolnego typu, jednak zalecanym i używanym przy ich produkcji są materace sprężynowe kieszonkowe. Materac tego typu jest we wnętrzu wypełniony licznymi metalowymi sprężynami, które są pojedynczo opakowane w torebki (kieszonki) z syntetycznego materiału typu włókniny. Zapewnia on wyżej wspomniane zalety, czyli: właściwą cyrkulację powietrza, dopasowanie do kształtu ciała. Materiał wykorzystywany do pokrycia materaca nie jest typowym materiałem dedykowanym dla alergików, ponieważ ma zapewniać priorytetowo przewiewność. Mimo to, właściwa cyrkulacja powietrza zmniejsza ryzyko reakcji alergicznych. Istnieją także materace dwustronne, o które możemy dbać sami w domu w bardzo prosty sposób: regularnie zmieniać stronę z lewej na prawą a górę na dół, co zapewni większą żywotność materaca. Dodatkiem, dotyczącym materacy, jest materac powierzchniowy, czyli tak zwany toper.

Ubijak skoczek to niezawodne narzędzie do efektywnego zagęszczania gleby w trudno dostępnych miejscach. Zobacz ofertę ubijaków skoczków na NORWIT.PL!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *