Prasówki

Marzy ci się jakieś mobilne urządzenie elektroniczne

Marzy ci się jakieś mobilne urządzenie elektroniczne

Nowe technologie i elektronika otaczają nas już z każdej strony. Wszędzie jesteśmy atakowani reklamami różnych produktów i jeśli już chcemy coś zakupić, to naprawdę jest z czego wybierać. W pewnym momencie jednak może dojść do dylematu, między jakimi produktami wybierać, ponieważ wiele z nich ma podobne parametry, lecz nieco inne cechy zewnętrzne. Coraz częściej wybieranym produktem i walczącym ze swoimi większymi konkurentami, jest tablet.

Czym jest tablet?

Odpowiedź na to pytanie chyba nie powinna być zbyt długa i skomplikowana, a raczej każdy choć raz w życiu miał kontakt z tym urządzeniem. Tablety to małe urządzenia, można powiedzieć przenośne komputery, które są większe od smartphonów, jednak mniejsze od laptopów i czasem też od notebooków. Ich cechą charakterystyczną jest to, że mają dotykowy ekran i zazwyczaj nie posiadają klawiatur. Należy zaznaczyć, że jest tak zazwyczaj, ponieważ coraz częściej teraz można spotkać pewne połączenia laptopa i tabletu w jednym. Jest to jakaś alternatywa dla bardzo niezdecydowanych osób, jednak tym razem skupimy się tylko na tabletach.

Wybierając sprzęt elektroniczny i zastanawiając się, między tabletem, laptopem a notebookiem, należy określić swoje potrzeby i wymagania. Zaskakujące dla nas może być to, że wiele z funkcji laptopa, ma teraz tablet, dlatego jest to bardzo dobra opcja, dla nawet najbardziej wymagającej osoby.

Tablety nadal są na tym etapie, że nie są większością na rynku, jednak cały czas ich sprzedaż się zwiększa i także oferta nowych urządzeń jest coraz większa i lepsza. Wraz z ofertą, zmianom ulegają także również ceny. Kiedyś tablet, który trochę nam mógł popracować, kupilibyśmy za około dwa tysiące i raczej i tak nie mielibyśmy na co za bardzo liczyć po pewnym czasie. Teraz za taką kwotę, można kupić już naprawdę dobrej jakości sprzęt, a najtańsze tablety zaczynają się już od kwoty kilku set złotych. Tablety oferowane są w ogromnym przedziale cenowym, czyli od kilku set złotych, do nawet kilku tysięcy i zazwyczaj cenami dosięgają swoją konkurencję, czyli między innymi laptopy. Jednak tablety coraz częściej tanieją, a ich jakość wzrasta, dzięki czemu nawet teraz, już za małe pieniądze można kupić coś naprawdę fajnego, co spełni nasze podstawowe wymagania.

Tablet, prócz swojej ceny, ma także wiele innych zalet, które będziecie mogli poznać, jeśli skusicie się na kontynuowanie czytania. Osoby, które chcą kupić tablet, powinny dalej czytać, a osoby wahające się, już w ogóle zdecydowanie powinny kontynuować czytanie. Mimo wielu zalet najlepiej jest jednak i tak przemyśleć dobrze decyzje i dopiero ją podjąć. Okres wahania powinniśmy wykorzystać do badania rynku, do porównywania produktów i nie ulegać reklamom, lecz skupić się na parametrach.

O czym należy pamiętać przy kupnie tabletu?

Zarówno, jak i w przypadku innych sprzętów elektronicznych, tak i w przypadku tabletów, zakup nie jest wcale taki prosty, a dodatkowo wiąże się z nim pewne ryzyko, ponieważ jeśli już szukamy czegoś naprawdę dobrego, to nie będzie to wcale mała kwota. Przy kupnie należy zwracać uwagę na wiele różnych aspektów, a najlepiej jest się na to wcześniej przygotować. Należy w domu poszukać nieco informacji o parametrach tabletów, wypisać sobie wszystko to, co naj interesuje, a następnie stworzyć z tego listę cech i funkcji, które obowiązkowo powinien posiadać każdy tablet. Z tak przygotowaną listą można ruszać do sklepu i dokonać prawidłowego wyboru.

Wiadomo, że w tablecie bardzo ważny jest ekran. Na samym początku powinniśmy dopasować sobie jego wielkość, do naszych wymagań. Jeśli ma on nam służyć wyłącznie do przeglądania Internetu, grania i czytania książek, to nada się tablet z mniejszym ekranem, ponieważ nie będziemy na nim robić niczego, w czym mały ekran mógłby nam przeszkodzić. Jeśli chodzi o cały wyświetlacz, to bardzo ważna jest też rozdzielczość. Najlepiej jest szukać rozdzielczości w Full HD, ponieważ natrafiając na zdjęcia i filmy, będziemy mogli je widzieć w najlepszej jakości i żaden szczegół nam nie umknie. Dla wielu osób bardzo ważne jest także to, czy będziemy mogli swobodnie korzystać z tabletu na przykład w czasie bardzo słonecznego dnia. Jeśli mamy taką potrzebę, to należy zwrócić uwagę, jak wygląda zmiana jasności ekranu, ponieważ bez tej opcji nie ma co mówić o żadnym komforcie. Najlepiej jest się także wcześniej przygotować na taką możliwość i wybrać tablet, który nie ma tradycyjnego ekranu, lecz specjalnie przygotowany na właśnie takie okazje.

Ekran jest bardzo ważny, ponieważ w głównej mierze to on pozwala na naszą wygodną pracę i wpływa na jakość naszego działania. Jeśli na ekranie będzie nam się źle pracowało, to i nasze efekty będą gorsze i trzeba to zauważyć.

W dzisiejszych czasach bez Internetu wiele osób nie wyobraża sobie nawet ruszać się z domu. Może być także tak, że w każdym momencie zdarzy się coś, że będziemy potrzebowali Internet do przesłania ważnych dokumentów, do kontaktu z rodziną itd. W większości tabletów jest możliwość skorzystania z połączenia WiFi. Niektórym to w zupełności wystarcza, jednak niektórzy mają na tyle duże potrzeby, że wymagają możliwości korzystania z Internetu, nawet gdy nie mają dostępu do WiFi. Wtedy przydaje się tablet, który posiada wbudowany modem. Do tabletu wtedy wystarczy tylko jeszcze karta SIM i możemy mieć dostęp do Internetu w każdym miejscu, gdzie nam tylko da taką możliwość operator. Jeśli więc komuś bardzo zależy na stałym i szybkim dostępie do Internetu, to powinien zdecydować się właśnie na taką opcję.

Nie należy także zapominać o pewnych parametrach technicznych, takich jak pamięć, procesor i RAM. Oczywiście tutaj należy dobrać wszystko pod siebie. W tej chwili, nawet jeśli nie mamy wystarczającej ilości pamięci, to zawsze można skorzystać z chmury. Jednak to 32GB, to właśnie powinna być podstawa, ponieważ to już zapewnia pewien komfort, gdzie nie trzeba się martwić umykającym miejscem. Jeśli chodzi o RAM, to mając 2GB RAM-u nasz tablet będzie już przyzwoicie chodził, więc tyle powinno starczyć. Oczywiście, jeśli mamy jakieś dodatkowe wymagania i sprzęt będzie służył do specjalnych zadań, to można pozwolić sobie na więcej. Z kolei na temat procesorów nie ma co się zbyt długo wypowiadać. Nadal toczą się dyskusje temat jakości i tego, który jest lepszy procesor, to znaczy dwurdzeniowy, czy też czterordzeniowy. Tak naprawdę to zależy od jego wykonania, od jakości i od tego, co może sobą oferować.

Dlaczego warto kupić tablet?

Odpowiedź na to pytanie jest całkiem prosta, a właściwie to cała masa odpowiedzi, które można uzyskać od różnych użytkowników tabletów. Każdy ma oczywiście jakieś swoje wady i zalety, jednak wykorzystując doświadczenia innych, można wymienić wiele zalet, które na pewno przekonają jakiegoś chętnego, do kupna tego dość ciekawego i użytecznego urządzenia.

Na samym początku warto wspomnieć o czymś, co powinno być wymienione nieco wcześniej, lecz zostanie podkreślone właśnie tutaj, jako wyjątkowa zalet tabletów. W przeciwieństwie do wielu laptopów i smartphonów, tablety mają bardzo wytrzymałą baterię.

Oczywiście wszystko zależy od jej pojemności, jednak wiele osób robiło już różne porównania i wyniki były oszałamiające. Smartphony, które są stale używane, mogą wytrzymać około dwóch dni, niektóre laptopy, na których ktoś cały czas pracuje i do tego korzysta z Internetu, mogą się nieraz pochwalić wynikiem zaledwie kilku godzin, jednak w przypadku tabletów, może to być nawet kilka dni, do tygodnia. W tych dość niewielkich urządzeniach, drzemie prawdziwa potęga baterii. Oczywiście wiadomo, że laptop potrzebuje więcej energii, jednak w tym punkcie tablet wygrywa z nim bez problemu. Właśnie dlatego, tablety przydają się osobom, które potrzebują czegoś, co będą mogli używać wiele godzin bez ładowania.

Niezaprzeczalnie, wielką zaletą tabletów jest także ich mobilność. W zależności od tego, jakiej wielkości tablet kupiliśmy, różnie mieści się on w dłoni, jednak często zdarza się tak, że trzymanie go przez dłuższy czas nie sprawia problemów i nie męczy. Tablety zazwyczaj są bardzo cienkie i nie zajmują dużo miejsca, dzięki czemu szybkie schowanie ich, nawet do małej torby, nie stanowi żadnego problemu. Są one bardzo wygodne, jeśli chodzi o użytkowanie w środkach komunikacji miejskiej, czy nawet zwykłe przenoszenie między różnymi miejscami. W większości przypadków takie urządzenie nie waży nawet jednego kilograma, dzięki czemu w torbie jest on praktycznie niewyczuwalny.

Prócz mobilności, nie można także zapomnieć o tym, że jest to świetny sprzęt dla uczniów i studentów. O ile w wielu szkołach i na różne zajęcia nadal trzeba przynosić książki, to niektóre z nich można zastąpić tabletem, czy także w ten sposób można uniknąć potrzeby noszenia ciężkiej lektury. Tablet sprawdzi się także świetnie na lekcji, jeśli będzie trzeba coś bardzo szybko odszukać, a dzięki wielkości wyświetlacza, nie będzie problemu z dokładnym zapoznaniem się z wynikiem wyszukiwania. Jest to po prostu urządzenie, na którym powinni pracować studenci i uczniowie, ponieważ mogą je bardzo dobrze wykorzystać. Tablet dzięki możliwości użytkowania na nim różnych edytorów tekstu, świetnie nada się także do pisania różnych prac, w praktycznie każdych warunkach. Jeśli mamy do napisania jakiś esej i nagle najdzie nas wena, niezależnie od tego, gdzie się znajdziemy, możemy zacząć pisać. Czy to będzie autobus, czy to będzie pociąg, zawsze znajdzie się dla nas miejsce. W przypadku większych urządzeń takiej możliwości by nie było, ponieważ najzwyczajniej zabrakłoby miejsca.

Tablet to także świetne urządzenie do zapewnienia sobie rozrywki, czy to w domu, czy też w pracy, albo na zajęciach. Na tablety oferowana jest bardzo duża liczba gier, a poza tym swobodnie można oglądać filmy itd. Tablety nieraz można także wykorzystać do tego, by zająć czymś dzieci podczas podróży autem. Wystarczy zakupić odpowiednie mocowanie do tabletu, który następnie zostanie umieszczony na siedzeniu przed dzieckiem i wystarczy włączyć jakąś bajkę, albo grę i już przez całą podróż dziecko będzie czymś zajęte.

Po prostu warto

Takich zalet, można by wymieniać jeszcze naprawdę dużo. Jest to po prostu bardzo dobry sprzęt, który jakością dogania wiele innych urządzeń, które mają nam służyć, jako komputer. Warto więc zajrzeć się za czymś ciekawym dla siebie, ponieważ nigdy nie wiadomo, jaka okazja może się nam trafić. Czas więc tylko zaoszczędzić odpowiednią ilość gotówki i wybrać coś idealnego dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *