Prasówki

Najlepsze gry video podbijają serca graczy

Najlepsze gry video podbijają serca graczy

Kategoria najlepszych gier komputerowych jest inna dla każdego z graczy. Większość postawi na popularne FPS-y, innym bardziej przypadną do gustu darmowe tytuły online, a niektórzy uwielbiają fabułę lub perełki niezależnych producentów. Najlepsze gry video muszą spełniać pewne kryteria i powinny zostać wydane jako produkcje dopracowane, nawet gdy znajdują się we wczesnym dostępie (tzw. early access). Zbyt duża ilość błędów i niedociągnięć może być powodem utraty zaufania wśród społeczności graczy oraz braku chęci na dalszą rozgrywkę.

Oryginalny pomysł przyciąga wielu fanów

Wśród wyjątkowych projektów znajdą się na pewno najlepsze gry online, które zrzeszają największą grupę graczy na świecie. Producenci prześcigają się w oryginalnych pomysłach, aby zaciekawić, zadziwić oraz zachęcić do zabawy pasjonatów wirtualnej rozrywki. To właśnie dlatego gry online potrafią być tak różnorodne i obejmują wiele gatunków, od najpopularniejszych strzelanej, poprzez klasyczne RPG-i, aż do gier strategicznych, czy sportowych. Często są to produkcje w bajecznej i efektownej oprawie graficznej lub z niezwykłą rozgrywką i mechaniką gry. Pozwalają zarówno na rywalizację z prawdziwymi graczami, jak i kooperację z przyjaciółmi. Przyjrzyjmy się najciekawszym tytułom dostępnym na rynku.

Najlepsze gry video podbijają serca graczy

Popularne tytuły wzbudzają największe emocje

Najlepsze gry video to zazwyczaj produkcje tworzone przez największe studia nas świecie, do których zaliczyć można Epic Games, Blizzard, EA Games oraz nasz rodzimy CD Projekt. Wydają one doskonałe, cieszące się niezwykła popularnością tytuły i serie gier, takich jak Diablo, Fortnite, Mass Effect oraz Wiedźmin. Bardzo popularnym gatunkiem gier staję się w ostatnim czasie tryb wieloosobowy Battle Royale polegający na zaciętej rywalizacji kilkunastu, czy nawet kilkudziesięciu graczy, w którym eliminują się oni nawzajem, aż pozostanie na planszy jedna żywa postać lub drużyna. To właśnie gry tego typu wzbudzają największe emocje, ponieważ pozwalają grać w kooperacji z przyjaciółmi lub rywalizować przeciw nim.

Najlepsze gry video podbijają serca graczy

Wirtualna rozrywka na wysokim poziomie

Myśląc o doskonałych grach warto wymienić tytuły takie jak Red Dead Redemption 2, Borderlands 3, No Man’s Sky oraz GTA V, które przez wielu graczy uznawane są za najlepsze produkcje wszechczasów, co jest bliskie prawdy biorą pod uwagę zdobyte przez nie wyróżnienia i liczne nagrody. Są one wyjątkowe nie tylko dzięki uzyskaniu rekordowej sprzedaży, ale przede wszystkim za mistrzowskie wykonanie i podniesienie rozrywki komputerowej na nowy, wyższy poziom. Niektóre z tytułów mogą wydawać się kontrowersyjne, co ma miejsce w przypadku wspomnianej serii GTA często oskarżanej o dużą dawkę brutalności. Nie powinno się jednak zapominać przy tym o nowatorskim podejściu do zabawy i wiernym odzwierciedleniu całego miasta Los Angeles w odsłonie GTA: Vice City.

Najlepsze gry video podbijają serca graczy

Niezależne produkcje zaskakują świeżością

Do miana najlepszych gier komputerowych pretendują także produkcje niezależne tworzone przez mniejsze i często mniej znane studia developerskie. Gry znane jako indie (od ang. „independent”) zaznaczyły się w branży gier video i pomimo znacznie mniejszych budżetów potrafią zaskakiwać swoją świeżością i oryginalnością. Wystarczy wymienić kilka nagrodzonych tytułów takich jak polski This War of Mine, Stardew Valley oraz niezwykle popularny Minecraft, który obecnie należy do Microsoftu, ale został stworzony w środowisku twórców niezależnych. Indie games to często małe, krótkie i zwięzłe produkcje, które jednak niosą ze sobą ciekawy przekaz lub wykorzystują nowe, nieznane dotychczas mechaniki gry. W odróżnieniu od topowych i najdroższych produkcji z kategorii AAA, gry indie nie muszą posiadać bajecznej grafiki 3D, aby cieszyć się niebywała grywalnością i przyciągać rzesze wiernych fanów.

Najlepsze gry video podbijają serca graczy

Artykuł został przygotowany we współpracy z Portal MMO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *