Prasówki

Piaggio Porter – alternatywa dla klasycznych samochodów dostawczych

Piaggio Porter - alternatywa dla klasycznych samochodów dostawczych

Wyjątkowy samochód Piaggio Porter zyskuje sobie w Polsce coraz więcej zwolenników. Nowe modele tego samochodu są doceniane przede wszystkim za połączenie kompaktowej konstrukcji z multizadaniowością i niemałym udźwigiem, który potrafi zaskoczyć.

Samochody Piaggio Porter — małe, ale niezwykle funkcjonalne

Piaggio oferuje zarówno skutery, motocykle, jak i samochody, natomiast to właśnie te ostatnie cieszą się ogromną popularnością. Nowe Piaggio Porter to pojazd, który sprawdzi się przy bardzo różnorodnych i wymagających zadaniach. Niby maluch, a potrafił przekonać do siebie wielu przedsiębiorców na świecie, teraz przyszedł czas na podbicie polskiego rynku. Wspaniała inżynieria, która za nim stoi, sprawiła, że ma mniej niż dwa metry szerokości, co pozwala mu się sprawnie poruszać po niejednym polskim miasteczku. Jednocześnie zaś jest w stanie przejechać po tym mieście z ładunkiem o masie półtorej tony, czyli większej niż jego własna waga.

Piaggio samochód jest uznawany za pojazd bardzo wszechstronny. To funkcjonalny użytkowy samochód, mimo że nie jest to ogromnych rozmiarów pojazd. Ten wszechstronny samochód użytkowy został stworzony do miejskich zadań transportowych. Do wyboru masz jednak wiele modeli pojazdu, którego podstawowa konstrukcja jest taka sama, natomiast inny może być sposób prowadzenia ramy uzależniony od tego, czy na tylnej osi są koła pojedyncze, czy bliźniacze.

Multizadaniowość z zasady

Piaggio to małe samochody dostawcze z dużą ładownością do 1600 kg. W ofercie Piaggio mamy:

  • wywrotki,
  • skrzynie otwarte,
  • chłodnie,
  • kontenery,
  • furgony,
  • śmieciarki,
  • pługo-piaskarki.

Piaggio stanowi ciekawą alternatywę dla wolumenowych modeli dostawczych. Jego niewielkie rozmiary pozwalają mu pracować, gdzie większe pojazdy nie mają już na to szans. Ta możliwość pracy na wąskich trasach, w ciasnych uliczkach to bardzo premiowana cecha. To między innymi ona zwraca uwagę przedsiębiorców na modele Piaggio Porter. Dodatkowym plusem jest jego ekologiczność: napędzany jest instalacją fabryczną LPG/benzyna lub CNG/benzyna. Do tego Piaggio jest super oszczędny, wyróżniają go naprawdę niskie koszty utrzymania. Połączenie dużej ładowności, niewielkich rozmiarów pojazdu i ekonomii czyni z Portera coraz ciekawszą propozycją, która może okazać się alternatywą dla niejednego dostawczaka.

Piaggio Porter - alternatywa dla klasycznych samochodów dostawczych

Piaggio: wygodna kabina, łatwa obsługa

Kabina nowego samochodu Piaggio została udoskonalona w porównaniu do poprzedniego modelu. Przede wszystkim starsze rozwiązania przypominały znacznie bardziej kabiny pojazdów ciężarowych, którymi samochody Piaggio jednak nie są. Oznaczało to, że kierowca był usytuowany nad silnikiem i osią przednią. Teraz jednak znacząco przesunięto oś przednia do przodu. Silnik pozostał pod fotelami, natomiast ta zmiana dała jednak bardzo dużo. Kabina stała się obszerniejsza i zdecydowanie bardziej ergonomiczna. To zaś ma proste przełożenie na wygodę podróży. Zmianę tę doceniają kierowcy, którzy w tego typu pojazdach w ciągu dnia potrafią spędzać naprawdę długie godziny.

Plusem konstrukcji kabiny jest z pewnością także naprawdę dobra widoczność. Dobra widoczność do przodu i na boki daje poczucie pełnej kontroli nad tym, co dzieje się wokół i pozwala szybko reagować w różnych sytuacjach. Obsługa pojazdu jest bardzo intuicyjna. Docenić trzeba także wykonanie kokpitu z wytrzymałych tworzyw sztucznych, który jest w stanie wytrzymać trudy pracy dostawczej.

Więcej szczegółowych informacji może udzielić: Piaggio Polska | Uni-Truck – Wyłączny importer i dystrybutor (salony i serwisy ) pojazdów dostawczych Piaggio Porter w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *