Prasówki

Polski Lombard Złotow

Polski Lombard Złotow

Złotów to małe miasto, którego populacja sięga prawie 19 tysięcy osób, ale nie zostało ono pominięte w przepisach, które weszły 11 marca 2016 roku, tak jak nie zostało pominięte żadne miasto w naszym kraju – ale to przecież normalne.

Bardziej nienormalne może wydawać się to, co się dzieje z lombardami na ulicach Złotowa, jak i nie tylko. Z każdego miasta w Polsce znikają lombardy i nikt nie wie co się dzieje. Jeszcze wczoraj otwarty, popularny punkt, dziś stoi pusty, z wykręconymi żarówkami, zamknięty na wszystkie zamki. Taki widok ma miejsce wszędzie tam, gdzie istniały lombardy – a te istnieją przecież wszędzie.

Wszystko dlatego, ponieważ zmieniły się przepisy, których nie każdy właściciel lombardu jest w stanie spełnić. Teraz każdy przedsiębiorca musi przekształcić się w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółkę akcyjną. Nie brzmi źle. Problem zaczyna się wtedy, kiedy zobaczymy, że kapitał zakładowy takiej spółki musi wynosić aż 200 000 tysięcy złotych. To tutaj wyłamuje się najwięcej osób. Bo skąd właściciel małego lombardu, który ledwo utrzymywał swoją rodzinę, ma wziąć aż tyle pieniędzy z własnej gotówki? Stąd te znikające punkty, których będzie coraz więcej. Bo nie ma co ryzykować. No chyba… że nie boimy się kary, która wynosi aż 500 000 tysięcy złotych lub 2 lata pozbawienia wolności.

Co robią właściciele lombardów?

Zamykają lokale ze strachu albo przystępują do innych spółek, które starają się przejąć rynek i zrobić małe monopol ze swoją nazwą w tle. Niektórzy decydują się założyć spółki ze swoimi kolegami, którzy kiedyś zabierali klientów. Właściciele lombardów starają się sobie radzić, tak jak Pan Krzysztof, który skorzystał z oferty Polskiego Lombardu i wszedł w ich spółkę. Pan Krzysztof miał mały punkt, który nie przynosił mu wiele dochodu, ale zawsze coś wpadało do kieszeni. Sam jest już na emeryturze i chce dorabiać. „Myślałem, że będę musiał zamknąć lombard i szukać nowego zajęcia, ale przypadkiem w internecie zobaczyłem ogłoszenie. No i zadzwoniłem.” Jak sam mówi, był zaskoczony warunkami, jakie zobaczył w Polskim Lombardzie. „Przeglądałem różne spółki. Polski Lombard Złotów spodobał mi się dlatego, że jest nastawiony na nowoczesność i wychodzi do klienta, co bardzo mi się podoba.”

Polski lombard Złotów to spółka, która od niedawna jest na rynku i ma ciekawą ofertę dla swoich klientów. Na pewno dobrze, że pojawiają się nowe firmy, które przyniosą większa konkurencje, która jest potrzebna każdemu przyszłemu klientowi. Polski lombard Złotów jednak najbardziej zaskakuje swoją ofertą, która jest świetnie przygotowana. Klient nie musi tutaj się o nic prosić, ponieważ może wszystko załatwić online. Tak naprawdę to lombard, który jest dostępny na terenie całego kraju, z łóżka i toalety – wszystko online. Oczywiście można iść również do punktu, gdzie porozmawiamy z pracownikiem w 4 oczy, co wielu z nas lubi.

Dodatkowo interesującą propozycją, która jest dostępna dla wszystkich, są pożyczki społecznościowe. Jest to o tyle fajne, że tutaj, jak nigdzie indziej, może się to bardzo dobrze sprawdzić. Tego typu rzeczy w lombardzie są bezpiecznie jak nigdzie indziej. Nie ma żadnego ryzyka, że pieniądze do nas nie wrócą – każda pożyczka jest pod zastaw i w razie jakichkolwiek problemów zastaw jest natychmiast sprzedawany.

Do kogo iść?

To pytanie musi zadać sobie sam właściciel lombardu. Warto sprawdzić wszystkie spółki i dowiedzieć się o każdej z nich kilku rzeczy. Warto patrzeć na warunki, ofertę oraz to, jak spółka wygląda w oczach innych. No i najważniejsze – czy jest w niej jakaś przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *