Prasówki

Prasowacze parowe – nowy wymiar prasowania

Prasowacze parowe - nowy wymiar prasowania

Żelazko, żelazku nierówne, czyli czym różni się jedno od drugiego?

Nie będzie tu mowy o konkretnych markach i ich modelach czy flagowych albo też bardziej budżetowych produktach.

Wiadomą rzeczą jest, że warto wybrać sprzęt wysokiej jakości, gdyż taki posłuży lepiej i dłużej w gospodarstwie domowym. Na rynku wciąż są dostępne klasyczne żelazka, stacje parowe, ale dużo częściej można spotkać prasowacze parowe, które nie tylko wyglądają ciekawie ale mają też wiele przydatnych funkcji.

Parownica, steamer czy prasowacz parowy – co wybrać?

Niejednokrotnie przeglądając strony internetowe sklepów z elektroniką i AGD, a także zaglądając na witryny branżowe o prowadzeniu domu można spotkać się z nazwami: parownica, steamer czy prasowacze parowe, które więc z tych urządzeń najlepiej kupić do swojego domu? Wymienione wcześniej nazwy to tak naprawdę jedno i to samo, gdyż są to słowa określające jeden typ urządzenia, które funkcjonują zamiennie. Urządzenia te mogą różnić się od siebie wyglądem i funkcjami, ale ich zastosowanie jest z reguły to samo.

Dla kogo prasowacz parowy?

Parownica znana jako steamer czy prasowacz parowy jest dla każdego, kto ceni sobie funkcjonalność i użytkowość takiego urządzenia. Nie jest to bowiem samo tradycyjne żelazko jakie zwykło się widywać w rękach mamy czy babci.

To zaawansowania stacja prasowalnicza, która jest wyposażona na przykład w:

  • płynny i dokładny regulator temperatury,
  • automatyczne wyłączanie urządzenia, gdy pozostaje nieużywane,
  • program ochronny dla wybranych rodzajów tkanin,
  • odświeżanie ubrań, np. po uprzednim długoterminowym przechowaniu w szafie.

Czy to produkt idealny dla alergika?

Coraz częściej prasowacze parowe wybierane są jako alternatywa dla zwykłych żelazek wśród osób cierpiących na alergię i astmę czy jest to zasadne? Tak, urządzenie te znakomicie sprawdzi się w mieszkaniu alergika nie tylko z powodu tego jak gładkie pozostawia ubrania, ale także w przypadku pielęgnacji i higieny miejsca spania. Pozwala skutecznie pozbyć się roztoczy gnieżdżących się w pościelach czy materacach łóżek, dodatkowo poradzi sobie nawet z niechcianymi gośćmi, jakimi są pluskwy. Zdecydowanie poprawia to jakość życia ludzi zmagających się z alergią. Dezynfekcja i czyszczenie ubrań, a także zabawek, przytulanek czy mebli tapicerowanych sprawdzi się doskonale, gdyż para w żaden sposób nie jest szkodliwa dla dzieci oraz nie uczula. Dodatkowo nie pozostawia resztek preparatów i detergentów na czyszczonych powierzchniach, które mogą pozostawiać brzydko wyglądające plamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *