Baza wiedzy

rower co oznacza po angielsku

Wybrany temat: rower co oznacza po angielsku

Rower – co oznacza po angielsku?

Rower to jedno z najpopularniejszych środków transportu, którym korzystają zarówno dzieci, jak i dorośli. Często zdarza się, że podczas zakupu lub sprzedaży roweru, musimy posługiwać się językiem angielskim. Dlatego warto poznać najważniejsze słowa i zwroty związane z rowerem w języku angielskim.

1. Bicycle – to po prostu rower. Jest to najczęściej używane słowo w kontekście roweru.

2. Bike – to skrót od słowa bicycle i również oznacza rower.

3. Frame – to rama roweru. Możemy spotkać się z podziałem na ramy damskie i męskie (ladies’ bike frame, men’s bike frame).

4. Handlebars – to kierownica rowerowa. Możemy spotkać się z podziałem na kierownice proste (straight handlebars) i łukowate (drop handlebars).

5. Saddle – to siodło rowerowe. Możemy spotkać się z podziałem na siodła damskie i męskie (ladies’ bike saddle, men’s bike saddle).

6. Pedals – to pedały rowerowe, czyli część roweru, na której opierają się stopy.

7. Wheels – to koła rowerowe. Możemy spotkać się z podziałem na przednie (front wheel) i tylne koła (rear wheel).

8. Tyres – to opony rowerowe. Możemy spotkać się z podziałem na opony szosowe (road tyres) i terenowe (mountain bike tyres).

9. Brakes – to hamulce rowerowe. Możemy spotkać się z podziałem na hamulce tarczowe (disc brakes) i szczękowe (rim brakes).

10. Gears – to przerzutki rowerowe. Możemy spotkać się z podziałem na przerzutki przednie (front derailleur) i tylne (rear derailleur).

Pamiętajmy, że każdy rower może mieć swoją specyficzną nazwę, np. BMX, mountain bike, city bike, road bike itp. Warto poznać również nazwy części rowerowych specyficznych dla danego typu roweru.

Podsumowując, znajomość podstawowych słów związanych z rowerem w języku angielskim może okazać się bardzo przydatna w przypadku zakupu lub sprzedaży roweru, a także w trakcie kontaktów z zagranicznymi rowerzystami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *