Prasówki

Srebrna moneta EURO 2020 Skarbnicy Narodowej – opinia

Srebrna moneta EURO 2020 Skarbnicy Narodowej – opinia

Niezwykłe mistrzostwa

Zgadza się – będzie, bo chociaż rok 2020 dobiega już końca, to szesnasty turniej o mistrzostwo Europy w piłce nożnej wciąż jeszcze przed nami. Wszystko dlatego, że ze względu na trwającą pandemię impreza została przełożona, podobnie jak wiele innych wydarzeń sportowych, m.in. wypadające również w tym roku igrzyska olimpijskie.

Impreza, która pierwotnie miała trwać od 12 czerwca do 12 lipca 2020 r., obecnie jest planowana na czerwiec i lipiec następnego roku. Weźmie w niej udział również reprezentacja Polski, która w 2016 r. we Francji odpadła dopiero w ćwierćfinale. Tytułu będzie natomiast bronić Portugalia.

Organizatorzy mają nadzieję, że mecze uda się rozegrać z udziałem publiczności, na dwunastu stadionach, w dwunastu różnych państwach. Wszystko będzie jednak zależało od sytuacji na świecie – może się okazać, że konieczne będzie dalsze przesunięcie terminu lub inne zmiany w organizacji rozgrywek.

Na przełożone mistrzostwa kibice będą więc musieli poczekać jeszcze co najmniej siedem miesięcy. Bez opóźnień ukazała się natomiast oficjalna moneta imprezy, którą można nabyć w Skarbnicy Narodowej.

Niezwykły numizmat

Emitentem monety jest Gibraltar i dlatego też na jej awersie znalazł się profil królowej Elżbiety II, która jest głową tego państwa. Z kolei centralnym elementem rewersu jest Puchar Henriego Delaunaya – trofeum, które otrzymuje najlepsza drużyna piłkarska Europy. Nad nim umieszczono napis „UEFA EURO 2020”.

Srebrne monety wykonano z kruszcu najwyższej próby. Ich waga to 31,1 g, średnica – 38,61 mm, a nominał – 1 funt. Limitacja nakładu wynosi 10 000 egzemplarzy. Wartość kolekcjonerską tego okazu z pewnością podnoszą niezwykłe okoliczności, w których zostanie rozegrane Euro 2020.

Jeśli chcesz, aby wyjątkowy numizmat stał się częścią Twojego zbioru, odwiedź stronę dystrybutora: Skarbnicanarodowa.pl, gdzie najdziesz więcej informacji na jego temat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *