Prasówki

Szczecin to kolejne Polskie miasto, gdzie małe lombardy zaczynają znikać z ulic

Szczecin to kolejne Polskie miasto, gdzie małe lombardy zaczynają znikać z ulic.

Szczecin, jak każde miasto w Polsce skrywa w swoich zakamarkach lombardy. Małe i duże. Miejsca, które odwiedza wiele ludzi. Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy, że kiedyś trafimy do jednego z lombardów. Ale nigdy nic nie wiadomo. Nie ma drugiego takiego miejsca, jak lombard, które w bardzo szybkim czasie jest w stanie pomóc nam finansowo. Wszystko dzieje się na miejscu, bez żadnych formalności, w kilka minut. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że człowiek nie musi się niczym przejmować. Zabieramy ze sobą sprzęt, dajemy go na wycenę i chwilę potem cieszymy się gotówką na naszą potrzebę.

Oczywiście każdą zastawiona rzecz możemy potem odkupić, oddając pieniądze, ale jeśli tego nie zrobimy, to nic się nie stanie. To jest właśnie największy plus każdego lombardu, jaki istnieje. Nie ma tutaj żadnych komplikacji. Po otrzymaniu gotówki jesteśmy wolnym człowiekiem, który nie musi się niczym przejmować. Nie przywiązujemy się do niczego. Nikt nie będzie do nas dzwonił, wymagał spłaty zadłużenia, jak to często bywa w różnego rodzaju firmach pożyczkowych. Dlatego lombardy cieszą się sporą popularnością wśród wielu osób.

Tak było, jest i będzie. Ale lombardy znikają…

Znikają ze Szczecina, jak i z innych miast na terenie całego kraju. Dzieje się tak dlatego, że zmieniło się prawo, które nałożyło spore wymagania na tego typu miejsca. Jako że lombard jest miejscem, gdzie udziela się pożyczek, teraz właściciela lombardu obowiązują takie same przepisy, jak firmy pożyczkowe. Wszystko miało miejsce 11 marca 2016 roku, kiedy w życie weszła nowa ustawa, która wymaga od właściciela lombardu założenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółki aukcyjnej, której kapitał musi wynosić aż 200 000 tysięcy złotych. I właśnie ta suma jest najgorszym, co mogło się stać. To nie są małe pieniądze i mało kogo będzie stać na przekazanie aż takiej sumy na ten cel. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ta suma nie możesz pochodzić z żadnych pomocnych źródeł, jak pożyczka – wszystko musi być wpłacone z własnej kieszeni. Wszystkim tym, którzy nie zastosują się do nowych przepisów grozi kara grzywny w wysokości 500 000 tysięcy złotych oraz kara pozbawienia wolności do lat 2.

Co dalej?

Dalej trzeba się poważnie zastanowić, co zrobić. Każdy właściciel lombardu ma wybór. Może zamknąć swój lokal. Może stworzyć spółkę z innymi właścicielami lombardów lub dołączyć do innej spółki, która działa na rynku i spełnia wszelkie wymogi. To trzecie jest wyraźnie widoczne, ponieważ wiele lombardów zmieniło już swoje szyldy i stało się sieciówkami. Bo musiały.

Jak dołączać, to do kogo?

To decyzja tylko i wyłącznie samego właściciela. Jednak ciekawym miejscem, które zbiera nowych współpracowników jest Polski Lombard Szczecin, który w krótkim czasie zdołał przejąć znaczną część rynku. I nie zrobił tego tylko dlatego, że ustawa mu to ułatwiła. Polski Lombard cechuje się tym, że jest to jedyny w Polsce lombard Szczecin, który jest tak elastyczny. Aby dowiedzieć się ile możemy dostać za nasz produkt wystarczy poświęcić 5 minut na wycenę online. To wszystko. Wtedy podejmujemy decyzję o tym, co robimy dalej. To fantastyczne rozwiązanie, bo w jakimkolwiek mieście jesteśmy, możemy skorzystać z oferty lombardu. Nie trzeba jeździć z miejsca na miejsce i pytać o cenę produktu. Również ciekawym pomysłem są tutaj pożyczki społecznościowe, które są łakomym kąskiem dla każdego kto chce zarobić dzięki temu, że ma nadmiar gotówki na koncie. Wchodząc w taką współpracę mamy pewność odzyskania zarobku i zwrotu pieniędzy. Każda pożyczka jest pod zastaw, więc w razie problemów ze spłatą odzyskujemy swoje pieniądze dzięki sprzedaży danej rzeczy. Również bardzo dobra obsługa klientów zasługuje na wielki plus, jak i sam portal, na którym znajdziemy ciekawego bloga.

Oczywiście spółek jest cała masa, a to tylko jeden przykład, na który warto zwrócić uwagę ze względu na jego podejście do tego, jak powinien wyglądać lombard w XXI wieku.

Lombard Szczecin

4 thoughts on “Szczecin to kolejne Polskie miasto, gdzie małe lombardy zaczynają znikać z ulic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *