Prasówki

Usuwanie wgnieceń bez lakierowania – Metoda SMART

Usuwanie wgnieceń bez lakierowania - Metoda SMART

Usuwanie wgnieceń

Naprawa auta generuje koszty w każdym przypadku, na szczęście specjaliści korzystają z rozwiązań pozwalających zaoszczędzić czas i zmniejszyć wydatki. Okazuje się, że naprawy metodą SMART pozwalają często osiągnąć lepsze rezultaty niż tradycyjne formy. Dzięki temu lakierowanie samochodu nie jest konieczne, a profesjonaliści sprawnie i szybko usuwają wgniecenia.

Dobry warsztat samochodowy

Dobry warsztat samochodowy to taki, w którym pracują doświadczeni mechanicy korzystający z nowoczesnych narzędzi do różnorodnych napraw samochodów. Usunięcie wgniecenia metodą SMART trwa krótko i pozwala cieszyć się sprawnym autem nawet po niecałych dwóch godzinach. Pojedyncze wgniecenia usuwane są w warsztatach niemal na poczekaniu, co jest kolejną zaletą takiego rozwiązania.

Metoda SMART

Usuwanie wgnieceń w aucie odbyć się może z użyciem metody SMART, która zyskuje coraz większe uznanie na rynku. Polega ona na tym, że korzysta się z delikatnego wypychania uszkodzonych punktów od spodniej strony elementu karoserii. Mechanicy korzystają ze specjalnych narzędzi do takich napraw, co pozwala szybko doprowadzić do wklęśnięcia i wybrzuszenia blachy, która przyjmuje pierwotny kształt.

Specjalistyczne narzędzia szybko eliminują wybrzuszenia czy wgniecenia, bez konieczności lakierowania samochodu. Metoda ta może być z powodzeniem stosowana w większości wgnieceń, zwłaszcza, gdy nie doszło do odprysku lakiery.

Nowoczesne technologie

Profesjonaliści do uchwycenia wgniecenia wykorzystują często specjalne lampy, które pomagają w dokładnej lokalizacji wgniecenia i je oświetlają pod danym kątem. Punkt na spodzie powinien zostać uchwycony specjalną techniką, co wymaga wiedzy i doświadczenia mechanika. Konieczna jest także odpowiednia siła nacisku na punkt, którą należy dostosować do danego uszkodzenia.

Specjalistyczne narzędzie działają w taki sposób, że naciskają wgniecenie, które jest „masowane”, co pozwala szybko uzyskać pożądany efekt. Umiejętności i odpowiednia technika pracy są niezbędne w takich działaniach. Warsztaty samochodowe powinny zatem postawić na najlepsze narzędzia tego typu.

Inną techniką jest metoda odciągania wgniecenia. Stosowana jest głównie wtedy, gdy nie ma możliwości dostania się do danego obszaru uszkodzenia. W tym przypadku jedynie drobne wgniecenia zostaną naprawione.

Warsztaty samochodowe korzystają z coraz nowocześniejszych technologii, które pozwalają szybko i sprawnie usunąć wszelkie wgniecenia w aucie. Metoda SMART pozwala zaoszczędzić czas i cieszy się sporą popularnością. Jej zaletą jest z pewnością fakt, że lakierowania samochodu nie jest konieczne, a kierowca zyskuje sprawne auto w zasadzie na poczekaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *