Prasówki

Zwiedzanie regionu Karoliny Północnej

Folk Art Centre Jeżeli lubimy ciekawe wydarzenia kulturalne, a także jesteśmy koneserami sztuki, to z powodzeniem możemy zobaczyć takie miejsce, jak Folk Art Centre. Centrum to znajduje się w Blue Ridge Parkway. To właśnie w tym miejscu możemy zobaczyć lokalne rzemiosło, które jest tutaj tworzone. Oprócz wystaw, właśnie w tym miejscu funkcjonuje bardzo duża biblioteka, jak i również Wschodnia Narodowa Księgarnia i Centrum Informacji. W ten sposób mamy okazję zbliżyć się do kultury rdzennych mieszkańców Appalachów. Muzeum Nauk Przyrodniczych w Karolinie Północnej Dla wielbicieli nauki, a także geologii, świetną propozycją będzie wycieczka do Muzeum Nauk Przyrodniczych w Karolinie Północnej. To właśnie tutaj znajdziemy eksponaty historyczne, które cieszą się bardzo dużym uznaniem. Oczywiście podróż po Muzeum jest niezwykle interaktywna. Dzięki temu będzie to nie tylko wspaniała przygoda, ale jednocześnie niesamowita lekcja dla całej rodziny. Oprócz stałych wystaw, na terenie trzech kampusów mamy do czynienia również z tak zwanymi wystawami tymczasowymi. Akurat w ten sposób w czasie naszej wizyty w Stanach Zjednoczonych możemy natrafić na ciekawą kolekcję Linville Falls Gdy ostatecznie będziemy chcieli odpocząć na łonie natury, to warto wybrać się w góry Blue Ridge, w których znajduje się Linville Falls, czyli dość wysoki wodospad. Wodospad jest częścią rzeki Linville. Dolina rzeki to nie tylko niezapomniany widok, ale jednocześnie wiele ciekawych tras turystycznych. Na wodospad możemy patrzeć nie tylko z dołu, ale również z innych punktów widokowych, które znajdują się na szczytach. Podczas takiej wycieczki będziemy mogli się czuć, jakbyśmy byli nieco w innym świecie. Jak zorganizować wycieczkę do Stanów Zjednoczonych? W momencie, kiedy planujemy swoją wyprawę do swoich Stanów Zjednoczonych, powinniśmy tak naprawdę dowiedzieć się, w jaki sposób możemy się przygotować do takiej podróży. Tutaj przede wszystkim mamy na uwadze to, aby wypełnić dość prosty wniosek ESTA. Jest to bardzo ważne, gdy zamierzamy podróżować do Stanów Zjednoczonych na okres nie dłuższy niż 90 dni. Oczywiście ta podróż może się odbywać tylko w celach turystycznych. Wypełnienie wniosku nie jest zbyt skomplikowane, w związku z tym warto już sprawdzać ceny biletów lotniczych, aby móc sobie zaplanować datę podróży do USA. Pamiętajmy jednocześnie, że taki wniosek w zupełności możemy wypełnić na dwie osoby. Dlatego rzeczywiście załatwianie wszystkich formalności jest naprawdę dużo łatwiejsze.

Folk Art Centre

Jeżeli lubimy ciekawe wydarzenia kulturalne, a także jesteśmy koneserami sztuki, to z powodzeniem możemy zobaczyć takie miejsce, jak Folk Art Centre. Centrum to znajduje się w Blue Ridge Parkway. To właśnie w tym miejscu możemy zobaczyć lokalne rzemiosło, które jest tutaj tworzone. Oprócz wystaw, właśnie w tym miejscu funkcjonuje bardzo duża biblioteka, jak i również Wschodnia Narodowa Księgarnia i Centrum Informacji. W ten sposób mamy okazję zbliżyć się do kultury rdzennych mieszkańców Appalachów.

 

Muzeum Nauk Przyrodniczych w Karolinie Północnej

Dla wielbicieli nauki, a także geologii, świetną propozycją będzie wycieczka do Muzeum Nauk Przyrodniczych w Karolinie Północnej. To właśnie tutaj znajdziemy eksponaty historyczne, które cieszą się bardzo dużym uznaniem. Oczywiście podróż po Muzeum jest niezwykle interaktywna. Dzięki temu będzie to nie tylko wspaniała przygoda, ale jednocześnie niesamowita lekcja dla całej rodziny. Oprócz stałych wystaw, na terenie trzech kampusów mamy do czynienia również z tak zwanymi wystawami tymczasowymi. Akurat w ten sposób w czasie naszej wizyty w Stanach Zjednoczonych możemy natrafić na ciekawą kolekcję

 

Linville Falls

Gdy ostatecznie będziemy chcieli odpocząć na łonie natury, to warto wybrać się w góry Blue Ridge, w których znajduje się Linville Falls, czyli dość wysoki wodospad. Wodospad jest częścią rzeki Linville. Dolina rzeki to nie tylko niezapomniany widok, ale jednocześnie wiele ciekawych tras turystycznych. Na wodospad możemy patrzeć nie tylko z dołu, ale również z innych punktów widokowych, które znajdują się na szczytach. Podczas takiej wycieczki będziemy mogli się czuć, jakbyśmy byli nieco w innym świecie.

 

Jak zorganizować wycieczkę do Stanów Zjednoczonych?

W momencie, kiedy planujemy swoją wyprawę do swoich Stanów Zjednoczonych, powinniśmy tak naprawdę dowiedzieć się, w jaki sposób możemy się przygotować do takiej podróży. Tutaj przede wszystkim mamy na uwadze to, aby wypełnić dość prosty wniosek ESTA. Jest to bardzo ważne, gdy zamierzamy podróżować do Stanów Zjednoczonych na okres nie dłuższy niż 90 dni. Oczywiście ta podróż może się odbywać tylko w celach turystycznych. Wypełnienie wniosku nie jest zbyt skomplikowane, w związku z tym warto już sprawdzać ceny biletów lotniczych, aby móc sobie zaplanować datę podróży do USA. Pamiętajmy jednocześnie, że taki wniosek w zupełności możemy wypełnić na dwie osoby. Dlatego rzeczywiście załatwianie wszystkich formalności jest naprawdę dużo łatwiejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *